Sušené ovoce

Sušením ku zdraví

Sušené ovoce se získává buď přírodní cestou nebo pomocí sušičky na ovoce. Svůj původ má v dávných dobách z oblasti Persie a Arménie, kde je sušení ovoce součástí místní kultury. Sušení tzv. bakálie nabízí efektivní a přirozený způsob pracování ovoce, které díky sušícím procesům získá delší trvanlivost a sušené plody po celý rok velmi dobře poslouží jako alternativa k ovoci čerstvému. V sušící fázi se z ovoce extrahuje voda, která v základu může tvořit až 90% jeho hmotnosti. Snížený obsah vody tak zabraňuje vzniku kvasinek, plísní a bakterií.

Ani živina či vitamín nazmar

V žádném případě však při sušení ovoce neztrácí živiny, minerály, vitamíny a zdraví prospěšné látky. Sušené ovoce obsahuje vlákninu a velké množství energie cukru, včetně fruktózy a glukózy. Vápník, železo, fosfor, sodík, hořčík, kyselina pantotenová a listová, draslík či mangan zůstávají i po usušení součástí ovoce.

Sušené ovoce pro každého

Sušícím procesem lze zpracovat například meruňky, fíky, goji, banány, brusinky, rozinky (hrozinky), jablka (křížaly), datle, švestky, ananas či papáju. Veškeré sušené ovoce je lehce stravitelné a lze ho konzumovat přímo nebo používat jako přísadu v teplé i studené kuchyni. Vyzkoušejte různé druhy sušeného ovoce nejen jako svačinu k doplnění energie, ale také do salátů, smoothie, jogurtů, cereálií, müsli, moučníků, omáček či do vařených nebo pečených pokrmů. Fantazii se při konzumaci této sušené pochutiny meze nekladou! Možná vás dokonce překvapí mnohdy výraznější chuť než u ovoce čerstvého. Sušené ovoce je lehce stravitelné a je vhodné jako součást jídelníčku pro vegetariány, vegany či RAW stravu. Udělejte i vy něco pro své zdraví a mlsejte zdravě!

Cena

65260
165260

Značky

Položek k zobrazení: 2
1856 altevita marhulove jadra horke 150g
65 Kč
Kód: OR10
goji 500g
Altevita Goji 500g
Skladem (>5 ks)
260 Kč
Kód: SF06
2 položek celkem
Zpět do obchodu