Sůl

Vůně vajec a síry

Sůl pocházející z mořských ložisek vulkanického pohoří Himálají je jedinečným druhem vulkanické nerafinované soli s velmi specifickou a výrazně siřičitou vůní, která připomíná vejce. Je velmi vyhledávanou prospěšnou formou soli, která po konzumaci nezvyšuje obsah sodíku v krvi.

Černá sůl nad zlato

Sancha nebo Kala Namak vulkanická himalájská sůl není ve skutečnosti černá, ale spíše cihlově červená, šedá či sytě růžová. Barvu jedlé himalájské soli ovlivňuje především vysoký obsah minerálních látek a stopových prvků jako například jód, železo, hořčík nebo síra. Konzumací jedlé kamenné černé soli je zajištěna vitalita a potřebný přísun zdraví prospěšných prvků.

Dokonalý kuchyňský pomocník

Díky štiplavé a slané chuti a výrazné barvě lze vulkanickou sůl Kala Namak použít k dochucení pokrmů, regulaci trávení, zmírnění zánětů či vyrovnání hladiny cukru v krvi. Černá himalájská kamenná sůl bohatá na minerály dodává chuť masu, zelenině, salátům, ovoci, a dokonce i pitné vodě. Černá sůl má v indické či pákistánské kuchyni po dlouhá staletí své místo.

Přírodní solný lék

Himalájská černá kamenná sůl Kala Namak nebo take Sanchal je považována za jednu z nejdůležitějších a velmi ceněných složek ájurvédské medicíny, ve které se solné krystaly využívají především jako organická přírodní léčiva či k vyrovnání Dóša Váty vycházející z ajurvédských léčebných metod.

Cena

3940
13940

Značky

Položek k zobrazení: 1
2141 altevita cierna sol kala namak 200g
39 Kč
Kód: WHS07
1 položek celkem