Oleje

Olejíčky, oleje

Oleje jsou vysokou zásobárnou zdravých tuků, vitamínů a minerálů. Dáváte přednost olivovému nebo řepkovému oleji? Nebo rádi experimentujete a nebojíte se vyzkoušet třeba olej kokosový nebo mandlový?

Za studena lisované

Nerafinované oleje tzn. za studena lisované oleje či panenské si při šetrném procesu výroby zachovávají živiny. Typická je jejich výrazná chuť, vůně, vyšší hustota a jemné zakalení. Tyto oleje mívají velmi nízký kouřový bod, a proto je vhodné je používat pouze ve studené kuchyni jako přísadu do salátů, majonéz, zálivek a různých dalších pokrmů. Některé oleje však nabízejí díky vyššímu kouřovému bodu i možnost použití při tepelné úpravě třeba při grilování, smažení a pečení. Všechny nerafinované oleje jsou velmi citlivé na světlo a sluneční záření při kterém u nich dochází k oxidaci. Z tohoto důvodu se prodávají v tmavých lahvích, které vždy  uchovávejte na suchém a temném místě.

Zdroj zdraví a různých chutí

V naší nabídce naleznete nejen BIO oleje lisované za studena, ale i oleje panenské. Vybírejte z konopného, mandlového, chia, sezamového, arašídového, kokosového oleje nebo originálního oleje z vlašských ořechů. Oleje v prvotřídní kvalitě jsou zdrojem esenciálních mastných kyselin, podporují řadu metabolických procesů, zlepšují vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích, obsahují vitamíny i antioxidanty a jsou tím nejlepším pro vaše zdraví. Zkoušejte a objevujte různé nové chutě olejů a udělejte ze svého jídla opravdový gastronomický zážitek.  

 

Cena

249250
1249250

Značky

Položek k zobrazení: 1
1160 altevita bio raw kokosovy olej 360ml
249 Kč
Kód: DS 82
1 položek celkem
Zpět do obchodu