Koření

Nepodceňujte výběr koření

Koření v žádném případě nehraje při vaření či pečení v kuchyni druhou roli. Dodává připraveným pokrmům chuť, a proto bychom neměli výběr koření podceňovat a věnovat mu stejnou pozornost jako hlavním ingrediencím.

Okořeňte si život

S kvalitním sušeným či čerstvým kořením dokážete udělat s jídlem opravdové zázraky. Některé druhy koření jako třeba paprika, pepř, zázvor mohou zlepšovat trávení. Česnek, paprika nebo křen mohou zase působit jako přírodní antibiotikum.

Bez koření to nepůjde

Koření představuje nepřeberné množství různých chutí a vůní a jde o velmi rozmanitou skupinu přírodních látek. Často má koření i prokazatelné léčivé účinky, a proto v dřívějších dobách bývala "bába kořenářka" také velmi ceněnou léčitelkou. Mezi kořenící látky patří především různé druhy silic, třísloviny, hořčiny, velké množství éterických olejů a česnekové silice. Koření se nepoužívá jen samostatně, ale velmi často se vyrábějí různé kořenící směsi používané nejčastěji k dochucení jídel. Lze je použít k ochucení salátů, ryb, grilovaného masa, do omáček, gulášů nebo při pečení moučníků.

Přírodní chuť i kvalita

Veškeré ekologicky pěstované suroviny, ze kterých je naše koření vyráběno si díky tradičnímu procesu sušení zachovává svěžest a všechny nutriční hodnoty. Zakládáme si na vysoké přírodní kvalitě, a proto v žádném našem BIO koření nenaleznete konzervační látky a glutamáty (GMO) či jiné, zdraví neprospěšné látky. 

Cena

60189
160189

Značky

Položek k zobrazení: 6
728 altevita bio kurkuma 60g
60 Kč
Kód: AY09
1826 altevita zmes susenej zeleniny bez glutamanu a soli 200g
65 Kč
Kód: OR01
734 altevita bio cejlonska skorica mleta 60g
89 Kč
Kód: AY11
725 altevita bio zazvor 60g
99 Kč
Kód: AY08
2111 altevita vanilka bourbon mleta 10g
156 Kč
Kód: VN02
2174 altevita bio cejlonska skorica mleta 250g
189 Kč
Kód: WRK22
6 položek celkem
Zpět do obchodu