Kakao

Kakaovník pravý

Kakao se získává ze semen kakaovníku pravého (Theobroma cacao) v jehož plodech se ukrývají semena tzv. kakaové boby. Ty se po sklizni suší, poté fermentují, je z nich odstraněn tuk a jejich popraskáním či rozemletím vzniká kakaová drť či jemný kakaový prášek.

Chuť zdraví a hořké čokolády

Kakaové boby mají nahořklou, čokoládovou chuť a jsou nabité živinami. Obsahují velké množství antioxidantů a mají tak vysoký obsahem flavonoidů, že žádná jiná potravina nemůže konkurovat. Jsou skvělým zdrojem vlákniny, bílkoviny a zdravých tuků a jejich nízký obsah cukru je řadí mezi superpotravinu. Kakao také snižuje krevní tlak a riziko infarktu a mozkové mrtvice. Dokáže bojovat s vyčerpáním či v boji proti stresu díky seskupení prospěšných přírodních sloučenin včetně serotoninu, endorfinů a anandamidu, které dokáží vytvářet pocit euforie. Kakaové boby nabízejí zdravé mlsání a jsou dokonalou alternativou pro milovníky čokolády.

Všestranné využití v kuchyni

Bio kakaový prášek je dokonalou součástí studených a teplých nápojů, smoothie, koláčů, sladkých polev a různých druhů dezertů. Kakaový prášek uchovávejte na suchém a tmavém místě v uzavíratelné nádobě či sáčku. Má totiž tendenci vlhnout a absorbovat okolní pachy.

Dokonalé sladké opojení

V naší nabídce naleznete jen ten nejkvalitnější ekologicky pěstovaný BIO prášek z kakaových bobů. RAW kakao je vhodné i pro vegetariány či vegany. Ochutnejte jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě a objevte dokonalou chuť pravého přírodního kakaa.

Cena

65129
165129

Značky

Položek k zobrazení: 3
731 altevita bio cacao raw 60g
65 Kč
Kód: AY10
752 altevita bio cacao raw 50g v korenicke
Altevita BIO Kakao v cukřence 50g
Momentálně nedostupné
89 Kč
Kód: AY35
2171 altevita bio cacao raw 250g
129 Kč
Kód: WKR21
3 položek celkem
Zpět do obchodu