Altevita Meruňková jádra hořká 150g

Altevita Meruňková jádra hořká dodávají organismu mnoho minerálních látek, především hořčík a draslík. Divoké meruňky jsou velmi oblíbeným ovocem, které nabízí ve svém hořkém jádru plno zdraví. Obsahují kyselinu listovou, minerály nebo amygdalin, který účinně bojuje proti rakovině. Vyzkoušejte mandlová chuť jader z divokých meruněk a podpořte jejich pravidelnou konzumací své zdraví.

Momentálně nedostupné
Kód: OR10
Značka: ALTEVITA
65 Kč
Kategorie: ZDRAVÁ VÝŽIVA

Meruňková jádra

Meruňky jsou velmi oblíbeným a zdravým ovocem, které obsahují zdraví prospěšné látky. Účinky jejich jader jsou však mnohem méně známé. Na rozdíl od sladkých jader meruněk, pěstovaných v zahrádkách a ovocných sadech, hořká meruňková jádra pocházejí z malých, nakyslých meruněk, které rostou nadivoko. Po překrojení ovoce se z nich vybere pecka, která se před rozbitím nejprve usuší, a až poté se dostaneme k hořkému jadérku s charakteristickou mandlovou chutí.

Imunita a zdraví

Meruňková jádra dodávají lidskému organismu mnoho minerálních látek, především hořčík a draslík, které jsou pro náš organismus mimořádně důležité. Pokud obsah hořčíku v krvi i na jeden den poklesne, metabolismus neproběhne tak, jak by měl. Důsledkem toho bývá nervozita, pokles energie a nedostatečná koncentrace. Hořčík je mimochodem základním elementem rostlinného barviva chlorofylu. Draslík je látka, která je mimořádně důležitá pro funkci všech svalů a nervů v těle. Pomáhá udržovat i rovnováhu zásad a kyselin v organismu. 

Hořká jádra meruněk

Kromě nich mají hořká jádra i vysoký obsah kyseliny listové (známé také jako kyseliny listové, či vitaminu B9). Při metabolismu se uplatňuje v součinnosti s vitamínem B1 s pomocí kterého se zajišťuje růst buněk a krvetvorba. Je nezbytná pro látkovou přeměnu bílkovin, protože stimuluje produkci kyseliny chlorovodíkové v žaludku, která je potřebná pro rozklad bílkovin. Hořká meruňková jádra jsou však nejvzácnější pro jejich zvýšený obsah látky zvané amygdalin (také nazýván jako vitamín B17). Sladká meruňková jádra tento vitamín neobsahují. Účinky vitaminu B17 se dlouhodoběji zdůrazňují při léčbě rakovinových onemocnění. Hořká jadérka meruněk totiž obsahují látky, se kterými se zdravý organismus dokáže vyrovnat, ale rakovinotvorné buňky při kontaktu s ním zanikají. Meruňková jádra by se neměly polykat celé, měly by se rozžvýkat. Jako prevence by měly jádra konzumovat v množství 5-10 kusů denně, v případě onkologických pacientů se toto množství navýší na 30-50 kusů denně.

Složení: meruňková jádra hořká

Výživové údaje výrobku na 100 g:

  • energetická hodnota 1832 kJ / 444 kcal
  • tuk 31,1 g z toho nasycené mastné kyseliny 3,8 g
  • sacharidy 4,5 g z toho cukry 0,8 g
  • bílkoviny 21,2 g
  • sůl 0,03 g
  • vláknina 31,4 g

Země původu: Uzbekistán

Obsah: 150 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALTEVITA je určena všem příznivcům zdravé výživy a bio výrobků se specializací na přírodní produkty a přípravky, které blahodárně působí na lidský organismus, mají zdraví prospěšný vliv a povzbuzující i osvěžující účinky. Tato rodinná firma vznikla v roce 2013 a má sídlo v Piešťanech na Slovensku. Postupně se firma díky nabytým vědomostem majitelů rozvíjela a to zejména na základě poznávání ajurvédské medicíny a učení se o zdravé výživě. Prvním nabízeným produktem firmy Altevita byl zelený čaj Matcha, v dnešní době, již firma nabízí nepřeberné množství kvalitních přírodních produktů z oblasti zdravého životního stylu a aromaterapie. Z velké části si nabízené výrobky i sama vyrábí ve spolupráci s předními aromaterapeuty a odborníky na zdravou výživu. Veškeré nabízené produkty jsou přírodního původu, v BIO kvalitě, bez přidaných konzervantů či barviv. Objevte se společností Altevita kouzlo přírody a sílu bylinek a ovoce.

Zpět do obchodu