Altevita Goji 500g

Altevita Goji představuje ovoce s nejvyšším podílem bílkovin. Obsahuje 18 různých aminokyselin, včetně všech 8 esenciálních, které si tělo nedokáže vytvořit samo. Tradiční čínská medicína považuje goji za léčivou potravinu, jejíž pravidelná konzumace zaručuje dlouhý život plný vitality. Vyzkoušejte nasládlou a přitom jemně nahořklou chuť kustovnice čínské.

Můžeme doručit do:
29.9.2022
Skladem (>5 ks)
Kód: SF06
Značka: ALTEVITA
260 Kč
Kategorie: Sušené ovoce

Zázračná goji

Goji, kterou známe i pod názvem Kustovnice čínská (Lycium chinenis) je unikátní potravinou a nepostradatelným doplňkem výživy, která je pro náš organismus neuvěřitelně prospěšná. Ovoce goji pochází z Číny. kdy jeho léčivé účinky znali a využívali již ve starověké Číně. Tradiční čínská medicína ho považuje za léčivou potravinu, jejíž pravidelná konzumace zaručuje dlouhý život plný vitality. K nám se goji dostává ve formě sušených plodů, podobných hrozinkám, které mají nasládlou, ale přitom i jemně nahořklou chuť.

Kustovnice čínská plná zdraví 

Goji představuje ovoce s nejvyšším podílem bílkovin. Obsahuje 18 různých aminokyselin, včetně všech 8 esenciálních, které si tělo nedokáže vytvořit sámo. Na světě neexistuje jiná rostlina, přesněji řečeno plod rostliny, který by byl tak bohatý na bílkoviny. Ze všech rostlin na světě mu patří i prvenství jako plodu s nejvyšším obsahem karotenoidů, tj pigmentů, které dodávají zelenině i ovoci pestré barvení, a to nejen červené, ale i žluté či sytě zelené. Karotenoidy se vyznačují silnými antioxidačními vlastnostmi, snižují i ​​riziko srdečních onemocnění a výskyt rakoviny, především plic a žaludku. Díky vysokému obsahu antioxidantů kustovnice čínská neboli goji výrazně posiluje imunitní systém a zpomaluje proces stárnutí. Goji obsahuje složené uhlohydráty (sacharidy) po jejichž konzumaci se hladinu cukru v krvi zvedá jen velmi pomalu a nehrozí tak náhlý úpadek hladiny cukru v krvi.

Vitamínová bomba

Plod goji je bohatý na vitamin C a antioxidanty. Obsahuje vitaminy A, B1, B2, B6, 9 a E. Čtvrť poháru sušených plodů goji obsahuje 34 % denní potřeby vitamínu A, je tedy třeba být obezřetný při jeho konzumaci, abychom se vyhnuli vzniku hypervitaminózy A. Vitamín B1, známý jako thiamin je potřebný k tomu, aby mohl z glukózy vzniknout acetylcholin, látka, která přenáší signály mezi nervovými buňkami a má zásadní význam pro paměť a soustředění. Současná přítomnost vitamínů B2 a B6 pomáhá thiaminu v těle účinněji pracovat. Tyto tři vitaminy skupiny B spolu zajišťují zdravé nervy a zlepšení paměti. Mírný nedostatek thiaminu vede k chuti na sladké. Jeho přísunem do organismu dokážete snadněji odolat jídlům s obsahem cukru a může vám pomoci při snaze o redukci nadváhy. Vitamín B2, známý jako riboflavin, je potřebný pro organismus při tvorbě dvou životně důležitých sloučenin, které přeměňují energii z bílkovin, sacharidů a tuků do podoby, které buňky dokážou zužitkovat. Tento vitamín je důležitý i pro tvorbu vlasů, nehtů a kůže. Vitamin B6 zlepšuje náladu a odstraňuje únavu. Vitamin E je antioxidant, který neutralizuje škodlivé volné radikály v těle a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Plod goji

Kromě vitamínů sušené plody goji obsahují až 21 minerálních látek a chemických prvků, především hodně železa a zinku, ale i ostatní důležité prvky jako jsou vápník, selen a germanium. Zinek je životně důležitý pro růst dětí, i pro správnou činnost více než 70 enzymů našeho těla. Zvýšený přísun zinku potřebují především lidé se sklonem k akné a ekzémům, výrazné zlepšení se dosáhne každodenním přísunem zinku po dobu šesti měsíců. Stejně dobře poslouží proti akné i selen, který je účinným antioxidantem. Pomáhá organismu vázat některé nebezpečné kovy, jako arsen a rtuť, které jsou pro organismus toxické. Germanium je prvek, který je v potravinách zřídka zastoupen, je však mimořádně účinný proti rakovině. 

Složení: 100 % goji (kustovnice čínská)

Výživové hodnoty výrobku na 100g:

  • energetická hodnota 1500 kJ / 358 kcal,
  • tuk 1,1 g z toho mastné kyseliny 0,5 g,
  • sacharidy 70 g z toho cukry 44,2 g,
  • vláknina 2 g,
  • bílkoviny 14,4 g,
  • sůl 0,75 g.

Doporučená denní dávka: 15 g (malá hrst)

Obsah balení: 500 g

Země původu: Čína

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALTEVITA je určena všem příznivcům zdravé výživy a bio výrobků se specializací na přírodní produkty a přípravky, které blahodárně působí na lidský organismus, mají zdraví prospěšný vliv a povzbuzující i osvěžující účinky. Tato rodinná firma vznikla v roce 2013 a má sídlo v Piešťanech na Slovensku. Postupně se firma díky nabytým vědomostem majitelů rozvíjela a to zejména na základě poznávání ajurvédské medicíny a učení se o zdravé výživě. Prvním nabízeným produktem firmy Altevita byl zelený čaj Matcha, v dnešní době, již firma nabízí nepřeberné množství kvalitních přírodních produktů z oblasti zdravého životního stylu a aromaterapie. Z velké části si nabízené výrobky i sama vyrábí ve spolupráci s předními aromaterapeuty a odborníky na zdravou výživu. Veškeré nabízené produkty jsou přírodního původu, v BIO kvalitě, bez přidaných konzervantů či barviv. Objevte se společností Altevita kouzlo přírody a sílu bylinek a ovoce.