Altevita BIO Organic Spirulina 160g - 320 tablet

Altevita BIO Organic Spirulina je skvělým doplňkem výživy. Je velkou zásobárnou vitamínů, minerálů, aminokyselin, antioxidantů a aktivních enzymů. Velmi výživná řasa spirulina je ideálním doplňkem při redukčních dietách a podpoře imunitního systému. Čistě přírodní produkt v BIO kvalitě je mezi zelenými potravinami opravdovým pokladem.

Můžeme doručit do:
29.9.2022
Skladem (>5 ks)
Kód: GF002
Značka: ALTEVITA
489 Kč
Kategorie: Zelené potraviny

Spirulina je jednoduchá jednobuněčná řasa žijící v teplých, alkalických a sladkých vodách. Je jednou z nejvýživnějších a nejkomplexnějších přírodních potravin. V minulosti sloužila jako zdroj výživy mnohým civilizacím po celém světě. Patří mezi modrozelené řasy, kromě chlorofylu totiž obsahuje i modré barvivo fotocyanín. Je ideálním doplňkem výživy při redukčních dietách a vynikajícím zdrojem živin (vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktivní enzymy, které blahodárně působí na lidský organismus) pro děti i dospělé.

Účinky spiruliny:

 • udržuje normální hladinu cukru v krvi,
 • podporuje imunitní systém organismu,
 • díky vysokému obsahu železa stimuluje tvorbu červených krvinek,
 • vysoký obsah kvalitních bílkovin (65-70 %), včetně esenciálních aminokyselin, proto je vhodná pro vegetariány a vegany,
 • dodává energii a přispívá k duševní pohodě.

 Spirulina je vhodná pro:

 • děti s oslabenou imunitou,
 • lidé, kteří potřebují posilovat odolnost organismu vůči škodlivým virům a bakteriím,
 • při redukčních dietách a zpomaleném metabolismu tuků a cukrů,
 • pro diabetiky,
 • při pracovní zátěži, stresu a sportovním výkonu.

Alergie

Spirulina je vhodnou doplňkovou výživovou potravinou pro alergiky (vhodné zařadit i do jídelníčku dětí hlavně při pylových sezónních alergiích). Pomáhá při potlačování produkce histaminu a zmírňuje tím projevy alergií.

Zdroj bílkovin

Spirulina představuje bohatý, kompletní a snadno stravitelný zdroj bílkovin. Obsahuje 18 aminokyselin včetně všech esenciálních aminokyselin. Podle studií má spirulina velmi vysoký poměr účinnosti proteinů (PER), což znamená, že vaše tělo dokáže efektivně využívat tyto aminokyseliny. Protein v spirulině je čtyřikrát více absorbovatelný jako například bílkoviny v hovězím mase.

Chudokrevnost

Už v průběhu měsíce užívání významně přispívá k nárůstu počtu červených krvinek, protože obsahuje všechny živiny, které jsou důležité pro krvetvorbu (železo, chlorofyl, bílkoviny, vitamín E, B12 a kyseliny listové).

Imunita

Spirulina posiluje imunitní systém. Díky beta-karotenu, chlorofylu, vitamínu B6 a železu pomáhá zlepšit stav všech orgánů, které se podílejí na imunitě - játra, kostní dřeň, mandle, lymfatické uzliny, brzlík a slezina.

Játra a detoxikace

Užíváním spiruliny dochází během několika týdnů k výraznému zlepšení stavu jater (zatížení žloutenkou, alkoholem, léky apod.). Spirulina navíc podporuje vylučování toxinů, včetně těžkých kovů jako jsou olovo, kadmium, rtuť apod. V rámci detoxikace jater pomáhá čistit i ledviny a krev a je také silným alkalizátorom.

Redukce hmotnosti

Spirulina patří mezi nejúčinnější prostředky na podporu hubnutí. Je totiž koncentrovaným zdrojem aminokyselin a sacharidů, které se rychle vstřebávají do krevního řečiště. Hypothalamus totiž vysílá signály hladu právě v momentě, kdy v krvi klesne hladina cukrů a aminokyselin. Tím, že spirulina pomáhá udržovat stálou koncentraci těchto látek, mozek nezačne signalizovat hlad ani v momentě, kdy je žaludek prázdný.

Právě nedostatek nutrientů často způsobuje "vlčí hlad". Pokud má tělo nedostatek živin, má tendenci přecházet na "úsporný režim", tedy zpomalovat metabolické procesy v organismu. To způsobuje rychlejší přibírání hmotnosti.

Rakovina

Spirulina hraje podstatnou roli v prevenci a léčbě nádorových onemocnění. Pomáhá zlepšit funkci imunitního systému po chemoterapii a radioterapii.

Senilita

Spirulina je velmi nápomocná pro osoby ve vyšším věku, kdy je častý úbytek mozkové kapacity. Právě spirulina pomáhá příjmem a vstřebáváním živin, čímž se výrazně zlepšují mozkové funkce a to hlavně oblast motorického učení.

Paměť a koncentrace

Spirulina je bohatá na vitamin B6 a železo, které podporují koncentraci, učení a paměť. Studie ukázaly, že spirulina má vysoký Neuroprotektivní účinek, proto je vhodné užívat ji u studentů a mentálně náročných profesích.

Výkon

Kromě lepšího spalování tuků užívání spiruliny zvyšuje výkon.

Srdečně-cévní systém

V mnoha vědeckých studiích se ukázalo, že Spirulina zvyšuje elasticitu cév. Osoby užívající spirulinu vykazovaly snížený celkový cholesterol, lepší HDL a snížený krevní tlak.

Doporučené dávkování:

Optimální udržovací dávka je 3 g denně (6 tablet). Dávku lze zdvojnásobit v případě, že si děláte detoxikační kúru (např. 1 měsíc). U dětí (nad 3 roky) je dávka poloviční, resp. čtvrtinová. Spirulina je vhodná pro dlouhodobou konzumaci.

Těhotenství a kojení:

Většina zdrojů uvádí, že je spirulinu je možné užívat v těhotenství i během kojení. Doporučujeme ji hlavně v případě, pokud je žena na tuto řasu už zvyklá. Každopádně vždy poslouchejte své tělo, neexperimentujte s novými potravinami a vždy se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Hmotnost: 160g - 320 tablet. 1 tableta = 500mg

Výživový údaje výrobku na 100 g:

 • energetická hodnota: 1436 kJ / 350 Kcal
 • tuk 5,5 g z toho nasycené mastné kyseliny 2,6 g
 • bílkoviny: 65,7g
 • sacharidy 18 g z toho cukry 3,1g
 • vláknina 7,2g
 • sůl: 0 g

Složení: 100 % přírodní spirulina 200 mg v jedné tabletě.

Země původu: Čína

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALTEVITA je určena všem příznivcům zdravé výživy a bio výrobků se specializací na přírodní produkty a přípravky, které blahodárně působí na lidský organismus, mají zdraví prospěšný vliv a povzbuzující i osvěžující účinky. Tato rodinná firma vznikla v roce 2013 a má sídlo v Piešťanech na Slovensku. Postupně se firma díky nabytým vědomostem majitelů rozvíjela a to zejména na základě poznávání ajurvédské medicíny a učení se o zdravé výživě. Prvním nabízeným produktem firmy Altevita byl zelený čaj Matcha, v dnešní době, již firma nabízí nepřeberné množství kvalitních přírodních produktů z oblasti zdravého životního stylu a aromaterapie. Z velké části si nabízené výrobky i sama vyrábí ve spolupráci s předními aromaterapeuty a odborníky na zdravou výživu. Veškeré nabízené produkty jsou přírodního původu, v BIO kvalitě, bez přidaných konzervantů či barviv. Objevte se společností Altevita kouzlo přírody a sílu bylinek a ovoce.