Altevita BIO Organic Matcha 100g

Altevita BIO Organic Matcha je 100% zelený čaj prvotřídní kvality rozemletý na jemný prášek (cca 5-10 mikronů). Při výrobě čaje Matcha nedochází k fermentaci a nejsou přidány žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Kvalitní zelený čaj Matcha Tea je plný antioxidantů, vitamínů a zdraví prospěšných látek.

 

Můžeme doručit do:
11.10.2022
Skladem (>5 ks)
Kód: MA06
Značka: ALTEVITA
414 Kč
Kategorie: Zelené potraviny

BIO Matcha Tea Gourmet 100g

Konzumace zeleného čaje Matcha podporuje rovnoměrné rozložení energie v těle a přibližně o 30–40 % zrychluje metabolismus a zpomaluje stárnutí. Matcha Tea umožní po dlouhou dobu udržet koncentraci a zároveň přinese uvolnění a relaxaci. V jeho složení najdete proteiny, kofein, vlákninu, vitamíny A-karoten, vitamín E a dále pak minerály jako jsou železo, vápník, draslík, zinek, katechiny či aminokyseliny.

Odlišení čaje Matcha od běžných zelených čajů

Matcha Tea je 100 % zelený čaj rozemletý na jemný prášek (cca 5-10 mikronů), Při jeho výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky. Pokud pijete čaj Matcha, tak spotřebujete jeden celý čajový list. To je hlavní důvod, proč je čaj Matcha 10krát silnější než běžně uvařený šálek zeleného čaje. Nedávné vědecké studie došli k závěru, že Matcha Tea obsahuje 137krát více EGCG než se nachází v běžném zeleném čaji. EGCG je nejúčinnější přírodní antioxidant bojující proti rakovině a výborný pomocník při spalování tuků. Při konzumaci čaje Matcha se zrychlí metabolismus a proto je velmi často využíván v boji proti obezitě.

Rozdíl mezi čajem Matcha a kávou

Základním rozdílem mezi Matcha Tea a kávou jsou živiny, které se přirozeně v obou nápojích nacházejí. Káva obsahuje silný stimulant, čaj Matcha obsahuje theofylin a theanin, stejně tak jako množství minerálů, vitamínů a antioxidantů. Kofein je velmi rychle působící stimulant, který okamžitě najde cestu do krevního oběhu. Účinky se projeví během několika minut a vrcholí v průběhu 30 až 45 minut od napití. V tomto časovém úseku mohou být účinky kávy často spojovány s nervozitou, pocením a následným oslabením či otupělostí. Naopak účinky čaje, tedy látka, která se v něm nachází (theofylin) funguje zcela odlišně. Matcha čaj obsahuje množství živin, které omezují vstřebávání theofylinu do krevního oběhu, což vede k postupnému uvolňování energie v časovém rozmezí 3-6 hodin.

Čaj Matcha a jeho barva

Matcha Tea je skutečně 100% čistý zelený čaj. Neobsahuje žádná barviva, přísady nebo konzervační látky. Důvodem smaragdově zelené barvy je množství chlorofylu v čajových lístcích způsobené zastíněním čajovníku. Čtyři týdny před každoroční sklizní jsou čajové oblasti zcela pokryté plachtami. Tato speciální stínící technika zachycuje cca 90 % slunečního záření, což má za následek, že rostliny rostou téměř ve tmě a chybějící světlo si kompenzují nadměrnou produkci chlorofylu. Právě z chlorofylu, který je obohacen o aminokyseliny, vzniká smaragdově zelená barva.

Příprava čaje Matcha:

Studený nápoj

Čaj smícháme s vodou (od 2 dl-1,5 l dle chuti) a pořádně protřepeme. Doporučujeme přidat pár kapek limetky nebo trochu ovocného sirupu podle chuti. Skvělou chuť docílíte kombinací čaje Matcha s vodou a bezovým sirupem. Je důležité, aby čaj Matcha spolu s přidanými ingrediencemi byl vždy důkladně rozmíchaný. Při přípravě za studena můžeme použít šejkr nebo plastovou láhev.

Teplý nápoj

Čaj Matcha (1 sáček) zalijeme horkou vodou (2 dcl) s teplotou cca 70 stupňů a pořádně rozmícháme.Skvělou chuť dodá Matcha čaji přidání medu a limetky. Doporučujeme podávat s mlékem na zjemnění chuti. Před přípravou za tepla je ideálním pomocníkem malý šlehač mléka pro přípravu pěny.

Dávkování:

Průměrná spotřeba Matcha čaje se pohybuje mezi 1-2 šálky denně, tj.přibližně 10-20 šálků klasického zeleného čaje. Dospělý člověk by měl denně přijmout 3900 ORAC antioxidantů, což odpovídá 4 g Matcha Tea.

děti 4-6 let: 45 mg = 1,5 gr čaje matcha/den

děti 7-9 let: 63 mg = 2,1 gr čaje matcha/den

děti 10-12 let: 85 mg = 3,2 gr čaje matcha/den

těhotné max. 4 gr čaje matcha/den

dospělí max. 6 gr čaje matcha/den

Složení: 100% BIO Matcha Tea

Země původu: Japonsko

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALTEVITA je určena všem příznivcům zdravé výživy a bio výrobků se specializací na přírodní produkty a přípravky, které blahodárně působí na lidský organismus, mají zdraví prospěšný vliv a povzbuzující i osvěžující účinky. Tato rodinná firma vznikla v roce 2013 a má sídlo v Piešťanech na Slovensku. Postupně se firma díky nabytým vědomostem majitelů rozvíjela a to zejména na základě poznávání ajurvédské medicíny a učení se o zdravé výživě. Prvním nabízeným produktem firmy Altevita byl zelený čaj Matcha, v dnešní době, již firma nabízí nepřeberné množství kvalitních přírodních produktů z oblasti zdravého životního stylu a aromaterapie. Z velké části si nabízené výrobky i sama vyrábí ve spolupráci s předními aromaterapeuty a odborníky na zdravou výživu. Veškeré nabízené produkty jsou přírodního původu, v BIO kvalitě, bez přidaných konzervantů či barviv. Objevte se společností Altevita kouzlo přírody a sílu bylinek a ovoce.

Zpět do obchodu