Altevita BIO Kurkuma 60g

Altevita BIO Kurkuma zvyšuje přirozenou imunitu, obsahuje velké množství vitamínů, bojuje proti rakovinným buňkám a v hinduistickém lidovém léčitelství zaujímá přední místo. Koření kurkuma neboli indický šafrán má nejen léčivé účinky, ale je také dokonalou přísadou do mnoha druhů jídel. Konzumujte pravidelně žlutou kurkumu v BIO kvalitě a objevte léčebnou sílu přírody. 

Můžeme doručit do:
29.9.2022
Skladem (>5 ks)
Kód: AY09
Značka: ALTEVITA
60 Kč
Kategorie: Koření

Zlatá kurkuma

Kurkuma je známé a oblíbené koření především orientální kuchyně. Získává se ze žlutých kořenů rostliny Curcuma longa, která se pěstuje v tropických a subtropických oblastech jihovýchodní Asie od Indie až po Indonésii. Patří do čeledi ďumbierovitých rostlin, starověcí Řekové, kteří se s ní setkali díky obchodníkům, ji dokonce pojmenovali žlutým zázvorem. Barvivo z kořenů kurkumy pravé (Curcuma longa) poskytuje žluté barvivo kurkumin, éterický kurkumový olej a koření. Kořen a listy rostliny se nejprve suší, pak se rozmělní, následně projdou lisováním. Šťáva, která se takto získává, se používá jako léčivý nápoj nebo zábal na vlasy. Koření kurkuma se získává ze stopky rostliny vařením, následným sušením a drcením. Zaujala přední místo i v našich kuchyních a receptářích, a to nejen díky své charakteristické chuti a nezaměnitelné žluté až zlatavé barvě, ale i díky zdravotním účinkům, které se jí připisují.

Kurkumin prospěšný zdraví

V poslední době kurkuma dostává do povědomí hlavně díky prevenci rakovinových onemocnění. Má totiž schopnost zabránit rakovinotvorným procesům. Napomáhá zvýšení přirozené imunity, aktivuje bílé krvinky, především ty, které přirozeně zneškodňují nebezpečné buňky těla. Kurkumin zabraňuje dělení buněk napadených rakovinou. Koření, známé také jako "indický šafrán", má silné antioxidační účinky, eliminuje negativní účinek volných radikálů. Dokáže pevně vázat ionty kovů a vyloučit těžké kovy z těla. Detoxikuje tělo a pročistí krev. Obsahuje i vitaminy C, B a E. Své místo má také v kosmetickém průmyslu.

Indický šafrán nad zlato

V hinduistickém lidovém léčitelství je kurkuma považována za univerzální látku, která pomáhá v případech viróz a nachlazení, používá se na snížení zvýšené tělesné teploty a horečky a je vhodná i pro inhalaci v případě onemocnění dýchacích cest. Rozpuštěná kurkuma v medu nebo v ghí másle dokáže rozpustit hleny a usnadňuje vykašlávání. Osvědčila se však hlavně při trávicích a žaludečních potížích. Při přejídání, při pálení žáhy, nadýmání, střevních křečích, ale i při onemocněních jater a problémech s klouby. Účinně působí i proti otravám, po štípnutí hadem, pavouky či škorpiónem.

Skladujte v suchu. Chraňte před teplem a přímým slunečním zářením.

Složení: BIO kurkuma (Curcuma longa)

Výživové údaje výrobku na 100 g:

  • energetická hodnota: 1491 kJ / 356 kcal,
  • tuk: 9,9 g, toho nasycené mastné kyseliny: 2,9 g,
  • sacharidy: 58,2 g, z toho cukry: 11,1 g,
  • bílkoviny: 7,8 g
  • sůl: 0,1 g

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALTEVITA je určena všem příznivcům zdravé výživy a bio výrobků se specializací na přírodní produkty a přípravky, které blahodárně působí na lidský organismus, mají zdraví prospěšný vliv a povzbuzující i osvěžující účinky. Tato rodinná firma vznikla v roce 2013 a má sídlo v Piešťanech na Slovensku. Postupně se firma díky nabytým vědomostem majitelů rozvíjela a to zejména na základě poznávání ajurvédské medicíny a učení se o zdravé výživě. Prvním nabízeným produktem firmy Altevita byl zelený čaj Matcha, v dnešní době, již firma nabízí nepřeberné množství kvalitních přírodních produktů z oblasti zdravého životního stylu a aromaterapie. Z velké části si nabízené výrobky i sama vyrábí ve spolupráci s předními aromaterapeuty a odborníky na zdravou výživu. Veškeré nabízené produkty jsou přírodního původu, v BIO kvalitě, bez přidaných konzervantů či barviv. Objevte se společností Altevita kouzlo přírody a sílu bylinek a ovoce.