Altevita 100% esenciální olej Šalvěj muškátová 10ml

Altevita 100% esenciální olej Šalvěj muškátová s příjemnou květovou, zemitou vůní obsahuje sclareol, který patří mezi fytohormony. Silice z šalvěje je často vyhledávaným olejem k léčbě ženských problémů při bolestivé menstruaci či v době přechodu. Ne nadarmo je tento éterický olej nazýván – ženským olejem. Aroma olej ze šalvěje muškátové má také významné sedativní účinky na nervový systém, pomáhá při nervozitě a stresu. Altevita olej Šalvěj je velmi zajímavou esencí s komplexními účinky na psychiku i fyziologické aspekty lidského organismu. 

Můžeme doručit do:
11.10.2022
Skladem (>5 ks)
Kód: AT26
Značka: ALTEVITA
205 Kč

100% přírodnímu esenciálnímu oleji ze šalvěje muškátové se také říká - ženský olej. Silice získaná parovodní destilací listů a květů šalvěje obsahuje sclareol, který patří mezi fytohormony. Éterický olej z šalvěje muškátové je po staletí využíván při menstruačních bolestech či problémech v klimakteriu. Obsažené vonné látky působí na tělo i mysl s pozitivními psychickými a fyziologickými léčebnými přírodními účinky na zdraví.   

 Fyziologické účinky:

 • estrogen,
 • menstruace – nejlepší používat v první polovině cyklu, v druhé může způsobit silnější krvácení, menopauza,
 • porod,
 • rovnováha při vylučování tělních tekutin.

Psychické účinky:

 • deprese, změny nálad, stres,
 • pomáhá při uvolnění (např. řeč),
 • vhodný v období zotavování,
 • vhodná na změny v životě – dospívání, menopauza.

Tipy k použití a vhodné kombinace:

 • růže, santalové dřevo, cedrové dřevo, heřmánek, jasmín, neroli, růžové dřevo,
 • podpora soustředění – v kombinaci s citronem, cypřišem a rozmarýnem,
 • uvolnění napětí – v kombinaci s levandulí, gerániem, bergamotem a Ylang-ylang,
 • podpora meditace – v kombinaci s pomerančem a kadidlem.

Upozornění a kontraindikace – viz piktogramy: 2 - 3 - 4 - 8 - 10 -11

 • nepoužívat dlouhodobě,
 • nevhodné pro děti do 5 let.

mceclip0

Důležité upozornění:

Altevita 100% přírodní éterické oleje jsou ideálním pomocníkem v domácnosti a na cestách. Oceňte příjemnou vůni a léčebné přírodní účinky esenciálních olejů. Vzhledem k jejich síle jsou určeny prioritně do aromalampy, difuzéru, k inhalaci a ve správném ředění pro aplikaci na pokožku. Působí hlavně preventivně, v žádném případě nenahrazují léčiva. Poznejte různé vůně bylinek, ovoce a dřevin a objevte svět inhalací, aromaterapie, saunování a masáží pomocí éterických olejů.

Objem: 10 ml 

Balení: tmavé sklo s uzávěrem pro kapání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALTEVITA je určena všem příznivcům zdravé výživy a bio výrobků se specializací na přírodní produkty a přípravky, které blahodárně působí na lidský organismus, mají zdraví prospěšný vliv a povzbuzující i osvěžující účinky. Tato rodinná firma vznikla v roce 2013 a má sídlo v Piešťanech na Slovensku. Postupně se firma díky nabytým vědomostem majitelů rozvíjela a to zejména na základě poznávání ajurvédské medicíny a učení se o zdravé výživě. Prvním nabízeným produktem firmy Altevita byl zelený čaj Matcha, v dnešní době, již firma nabízí nepřeberné množství kvalitních přírodních produktů z oblasti zdravého životního stylu a aromaterapie. Z velké části si nabízené výrobky i sama vyrábí ve spolupráci s předními aromaterapeuty a odborníky na zdravou výživu. Veškeré nabízené produkty jsou přírodního původu, v BIO kvalitě, bez přidaných konzervantů či barviv. Objevte se společností Altevita kouzlo přírody a sílu bylinek a ovoce.

Zpět do obchodu